10 tipů, jak na GIVT

354

… aneb jak neusnout na vavřínech a zlepšit financování Vaší organizace.

  1. Mluvte spolu!

Přes všechny marketingové triky se často zapomíná na to nejpodstatnější: jednoduché ústní předání informace. Tou úplně první a zároveň nejdůležitější věcí, kterou byste měli udělat, je říct o GIVTu všem lidem, kteří ve Vaší organizaci působí.

Proč?

Je to nejjednodušší – občas připomenout lidem v organizaci, ať nezapomenou udělat klik navíc nebo trávit večery psaním žádostí o grant?

Je to nejefektivnější – pro začátek úplně stačí, když si i v malé organizaci všichni členové zvyknou GIVT používat při svých běžných nákupech. Už tímto můžete začít sami financovat svou činnost a zároveň tím získáte schopnost svému okolí GIVT lépe vysvětlit.

Je to nejlevnější – slova Vás nic nestojí a přitom mají obrovskou moc.

2. Nebojte se říct si o pomoc

Stejně jako to platí v osobním životě, tak i v životě neziskovky se nesmíte bát požádat o pomoc. Oslovování dárců a podporovatelů je naprostým základem fundraisingu. Výhodou financování přes GIVT je, že okolí nežádáte o peníze nad rámec běžných výdajů. Žádáte jen o to, aby na Vás dárci nezapomněli, až si příště budou na internetu kupovat nový kávovar, rezervovat dovolenou nebo třeba jen objednávat dovážku oběda do práce. Nebojte se své okolí oslovit a požádat o kliknutí navíc, které nic nestojí, ale může znamenat obrovský rozdíl.

3. Využívejte sociální sítě

Nová média a sociální sítě jsou dnes již nedílnou součástí komunikace. I neziskové organizace mohou tento prostor využívat jako velmi snadnou a efektivní formu fundraisingu. Pokud jste Vaší neziskovce ještě nezaložili Facebook, neváhejte – nic Vás to nestojí a Vaší podporovatelé budou neustále v obraze o tom, co děláte.

4. Informujte

Pouhé vytvoření webových stránek nebo založení Facebooku nestačí. Nezapomínejte je zaplňovat obsahem. Informujte své okolí o tom, co se u Vás v organizaci děje, zveřejňujte akce, které pořádáte, napište o tom, čeho jste dosáhli, co plánujete, jak se Vám ve Vaší činnosti daří a jak se lidé mohou zapojit.  A samozřejmě nezapomeňte informovat o GIVTu 🙂

5. Buďte vidět  

Ve světe internetu se nachází spousta skrytých možností. Čím více půjdete vidět, tím více lidí o Vás bude vědět a tím více získáte podporovatů. I s tím Vám můžeme pomoct. Každý týden vyhlašujeme Neziskovku týdne, které dáváme možnost prezentovat se v rámci našich sociálních sítí. Jsou to neziskovky, které s námi pravidelně komunikují a davají svému okolí vědět o GIVTu a této jednoduché možnosti, jak je podpořit. Pokud se budete držet našeho desatera, i Vy se můžete stát Neziskovkou týdne!

6. Vzdělávejte se

Pokud Vám to čas alespoň trochu dovolí, najděte si chvíli na prostudování různých článků o fundraisingu a činnosti ostatních neziskovek. Můžete se poučit z chyb ostatních a nechat se inspirovat. Můžete navštívit i různé vzdělávací kurzy, kde se naučíte správně komunikovat se svými podporovateli.

7. Řekněte nám o sobě víc

Zajímá nás, co se u Vás děje. Zasíláte newslettery? Přidejte nás do seznamu kontaktů, ať nám nic neunikne. Pokud chystáte nějaký zajímavý projekt či akci, řekněte nám o tom – třeba se pak na nějaké takové události potkáme nebo Vám alespoň pomůžeme, aby o ní vědělo více lidí.

8. Využijte okolní vazby – pro pomoc nemusíte chodit daleko

Mnoho neziskovek se bojí, že pokud nemají celostátní věhlas a obrovskou základnu podporovatelů, nemají šanci získat dárce. Opak je ale pravdou. S menšími neziskovkami je mnohem jednodušší se identifikovat.     Z Vašich podporovatelů se stávají přátelé, ve kterých dřímá ochota pomoci plnit vaše cíle a zlepšovat svět. Odměňte tyto lidi možností Vás podpořit, aniž by vydali cokoliv navíc ze své kapsy a informujte je o GIVTu.  Určitě se i ve Vašem okolí najde spousta lidí, co nakupují na internetu.

9. Pozitivní přístup a odhodlání

Žádný cíl není tak daleko, abyste na něj nedosáhli. Všichni máme stejné šance na úspěch, neexistuje nic jako „nemůžu“, nebo „to nejde“. Věříme, že jde všechno. I my jsme začali jako malinký projekt a dnes s námi spolupracuje více jak 1000 neziskovek. A jestli nevíte jak na to, GIVT je tady pro Vás. Jsme ochotní Vám s čímkoliv pomoct a poradit. Za rok existence jsme nasbírali mnoho zkušeností, se kterými se rádi podělíme. A pokud nevíte komu se ozvat, podívejte se do sekce O NÁS, najdete tam kontakt na celý tým, připravený Vám vždy poradit.

10. Buďte GIVT! 🙂

GIVT je projekt, který se neustále snaží přicházet s novými nápady a možnostmi. Sledujte naše novinky a zapojte se do aktivit našeho projektu. Budeme si vážit každé iniciativy a pokud máte nápady, o které byste se s námi chtěli podělit, neváhejte se nám ozvat.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ