5 věcí, které nesmí chybět v lékárničce výletníka

285

Ať už se chystáte na expedici do Afriky nebo na jednodenní výlet do Prachovských skal, je potřeba mít s sebou alespoň základně vybavenou lékárničku. Nikdy nevíte, jaká nepříjemnost se vám na výletě přihodí. A vždy platí, kdo je připraven, není překvapen.

Připravili jsme pro vás pětici základních léků a pomůcek, které by ve správné výletnické lékárničce neměly chybět. Všechny se navíc dají nakoupit v e-shopech přes GIVT.cz, a tak už při sestavování lékárničky můžete někomu pomoct.

Ani (tržnou) ránu bez náplasti

Odřeniny, puchýře a menší ranky jsou neodmyslitelnými společníky každého výletníka. Aby se lépe hojily a nedostala se do nich infekce, je třeba je překrýt náplastí. Na cestách dobře poslouží klasické textilní náplasti, které za pár desítek korun pořídíte třeba na Mall.cz.

 

Živočišné uhlí pro řídký případ s hustým běháním

Při stravování na cestách se nemusí vždy podařit udržet hygienické zásady. Potom může následovat drobná či větší střevní příhoda spojená s nevolností a průjmem. S menšími infekcemi a otravami jídlem si poradí živočišné uhlí, které seženete například v e-shopu Lékárna.cz.

 

Peroxid vodíku není jen pro blondýny

Když už dojde ke krvavému zranění, je třeba co nejdříve ránu vyčistit a krvácení zastavit. Pro menší povrchová zranění je vhodný neoblíbený (zejména mezi dětmi), ale účinný Peroxid vodíku, známý také jako kysličník. Lahvičku s 3% roztokem vhodnou do cestovní lékárničky můžete objednat na stránkách Pilulka.cz.

Když nechtěně imitujete Petra Spáleného musíte být (na)mazaní

Letní prázdniny jsou samozřejmě časem slunění a opalování. Všeho moc ale škodí, a pokud to se sluníčkem přeženete, můžete se ošklivě spálit. Úlevu a zklidnění pokožky zajistí například Panthenol v podobě krému, spreje či pěny. Rozhodně je dobré mít tento nebo podobný přípravek s sebou, pokud se chystáte někam, kde slunce pálí, což může být i na Pálavě. V různých baleních a formách jej pořídíte třeba u Dr.Max.cz.

Nezapomeňte něco proti bolehlavu

Migréna vás nepotěší nikde, tím méně pak, když vám začne znepříjemňovat výlet. Pro rychlou úlevu nejen od bolesti hlavy se nejčastěji užívá Ibalgin, známý také jako růžový pomocníček. Je dobré jej mít s sebou, ale pilulky polykejte skutečně až jako poslední možnost. Tento lék můžete koupit například v lékárně Benu.cz.

BEZ KOMENTÁŘE