5 nevšedních neziskovek, které najdete na GIVTu

444

Ještě jste si nevybrali neziskovou organizaci, kterou budete přes GIVT podporovat? Proč nezvolit nějakou, která se orientuje na méně obvyklou činnost. Máme pro vás hned pět tipů na neziskovky s ne zcela běžným zaměřením.

Česká asociace létajícího disku

Nenechte se zmýlit, nejedná se o milovníky fenoménu UFO. ČALD sdružuje osoby se zájmem o sporty s létajícím diskem, jejím posláním je napomáhat rozvoji těchto sportů a prezentovat je pomocí organizování soutěžních i propagačních akcí.

Organizaci můžete podpořit zde

Mykologický klub Jihlava

S létem přišla i houbařská sezóna, pokud rádi zavítáte do lesů, může vás zajímat činnost tohoto klubu. MK Jihlava je nezávislé a dobrovolné občanské sdružení profesionálních a amatérských pracovníků v mykologii a jiných zájemců o tento obor. Jeho posláním je aktivní činnost v oblasti mykologie a ve prospěch ochrany přírody a životního prostředí v kraji Vysočina.

Organizaci můžete podpořit zde

 

Nyctalus

Záhadně znějící název Nyctalus patří organizaci, jejímž posláním je péče o hendikepované netopýry, ochrana jejich životního prostředí a šíření informací o jejich životě.

Organizaci můžete podpořit zde


Azylová farma Jarikhanda

Pro psy a kočky je útulků dost, ale kam s takovou týranou krávou, kozou nebo koněm?Farma Jarikhanda je jedním z prvních azylů pro „hospodářská“ zvířata u nás. V Březůvkách u Zlína svůj domov už našly nejen krávy, ale i kůň, prasata, ovce, slepice, šnek i psi. A další přibývají.

Organizaci můžete podpořit zde

 

Pražské matky

Nezisková organizace Pražské matky provozuje od roku 2012 webový portál Chodci sobě, kde mohou občané jednoduše upozorňovat na nedostatky, s nimiž se jako chodci setkávají v pražských ulicích, a účelně tyto problémy řešit s příslušnými městskými částmi.

Organizaci můžete podpořit zde


Nevybrali jste si? Nevadí, více než 3000 dalších neziskovek najdete na GIVT.cz

BEZ KOMENTÁŘE