DEBRA ČR pomohla Honzovi s nemocí motýlích křídel

335

Honza má nemoc motýlích křídel, díky pomoci dárců a organizace DEBRA ČR je jeho život snazší.

U příležitosti Dne vzácných onemocnění, který letos připadá na 28. února, vám chceme představit organizaci DEBRA ČR. Ke GIVTu se přidala v roce 2016 a společně jste na ni přispěli už několik tisíc korun.

Z DEBRY vás zdraví Honza, klient, který trpí jedním z nejznámějších “vzácných” onemocnění.     

Honza trpí nemocí motýlích křídel (odborným názvem Epidermolysis bullosa). Jeho kůže na celém těle je velmi křehká a zranitelná, tvoří se na ní puchýře a bolestivé rány. K ošetřování kůže potřebuje velké množství desinfekcí, mastí, obvazů a speciálního tzv. atraumatického krytí. Řadu těchto věcí nehradí pojišťovna a proto je pro Honzu i další pacienty se stejnou nemocí nezbytná pomoc charitativní organizace DEBRA ČR.

„Chtěl bych z celého srdce poděkovat za vaši úžasnou podporu, energii, úsilí, finanční prostředky, čas a přízeň, kterou nás obdarováváte. Tolik to pro mě znamená, že vidím všechno to úsilí. Má to smysl. Má to velký smysl. Pro mne, pro všechny z nás ÉeBéček, pro Vás. Štědrost jakou nás podpoříte má dopad daleko za pouhou materiální pomoc, je to vzpruha pro duši a vědomí, že v tomto boji nejsme sami. Navíc nám kvalitní ošetřovací materiál umožňuje lepší a delší kvalitu života,“ uvedl Honza na adresu dárců, kteří přispívají na účet veřejné sbírky DEBRA ČR.

Díky této sbírce může DEBRA pořizovat ošetřovací materiál, pomůcky a další věci, které potřebují konkrétní pacienti s EB. DEBRA ČR pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel i v jiných oblastech. Poskytuje jim poradenství a psychologickou podporu, věnuje se také šíření osvěty o této vzácné ale velmi závažné nemoci, při které je bolestivý každý dotek. Pacienty jejich postižení omezuje v každodenních činnostech a mnohdy vyčleňuje ze společnosti. Často také výrazně zkracuje délku jejich života.

Organizaci DEBRA ČR můžete pravidelně podporovat svými nákupy na GIVTu.


BEZ KOMENTÁŘE