GIVT chystá v Olomouci dobročinný KnihoTrh

188

Doplnit svou knihovnu a současně udělat dobrý skutek, takovou možnost nabídne první olomoucký dobročinný KnihoTrh, který se uskuteční v pátek 22. září v Galerii Šantovka.

„KnihoTrh má několik cílů. V první řadě nabízí lidem možnost získat levně kvalitní knihy z druhé ruky. Vrací je tak do života a zachraňuje je před cestou do sběrných surovin. Navíc se prodejci dohodli, že 20 korun z každé prodané knihy věnují Elišce Nekardové,“ vysvětluje Igor Dostál ze společnosti GIVT, která akci pořádá.

Eliška chodí do třetí třídy olomoucké základní školy pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. Narodila se předčasně a vinou dětské mozkové obrny, ke které se později přidala ještě epilepsie, má velmi omezenou hybnost. „Mentálně je Eliška velice schopná, krásně mluví, je společenská a komunikativní. Dvakrát týdně s ní jezdíme cvičit do rehabilitačního centra. Toto cvičení platíme kompletně ze svého, protože jej bohužel nehradí pojišťovna, proto jsme rádi za jakoukoli pomoc,“ popisuje maminka Elišky Michaela Nekardová.

Právě na pomoc s financováním rehabilitací poputuje výtěžek z KnihoTrhu. Na něm nabídne knihy nejen GIVT, ale také jazyková škola Uni Studies, Olomoucká Charita a redakce Zlínského nočníku, která KnihoTrhy pořádá ve Zlíně.

„Rádi jsme pomohli přenést koncept této dobročinné akci do Olomouce. Je to rozhodně efektivnější než například sbírání vršků z PET lahví. GIVT.cz je skvělým nástrojem pro konání dobrých skutků, a tak je jen logické, že takovouto akci pořádá v Olomouci právě tato organizace,“ říká zástupce šéfredaktora Zlínského nočníku Jan Švec.

V pátek 22. září od 16:00 do 20:00 mohou milovníci literatury dorazit do přízemí Galerie Šantovka a vybrat si ze stovek knih za výhodné ceny již od 30 korun. Kromě výhodného nákupu je pak může hřát i dobrý pocit z toho, že pomohli malé Elišce, která to opravdu potřebuje.

BEZ KOMENTÁŘE