#JeduMaraton

113

I letos projíždí celou zemí týmy cyklistů v rámci Metrostav Handy Cyklo Maratonu pořádaným organizací Cesta za snem. Minimálně jedním členem každého z těchto týmů je člověk s nějakou formou handicapu. Na startu v Praze se shromáždilo 350 cyklistů odhodlaných překonat 2 222 km a během 111 h se dostat do cílové Bratislavy. Trasa není pevně stanovena, podmínkou je pouze projet 33 průjezdními body. Týmy jsou tvořeny čtyřmi nebo osmi členy, kteří se během maratonu střídají ve štafetě. Každý tým “jede pro někoho”, kdo se nedávno stal vlivem zranění nebo nemoci handicapovaným. Ten je zároveň patronem týmu. Cílem závodu však není dojet do cíle jako první, ale zvítězí ten tým, který co nejlépe předá myšlenku závodu: vzájemnou spolupráci, integraci, solidaritu a přátelství.

Do projektu se zapojilo také Centrum Paraple, které s GIVTem aktivně spolupracuje. Maratonu se účastní čtyři jejich zaměstnanci, tři externí cyklisti a jeden handbiker pod patronátem Tomáše Pleskače. Přípravu a trasu můžeme sledovat na speciální facebookové stránce Paraple sportuje. A protože se přiblížil záchytný bod Olomouc – Horní náměstí, rozhodli jsme se v GIVTu, že půjdeme tento úžasný tým podpořit!

A jak to celé vypadalo?

S doprovodným týmem jsme se setkali v půl deváté večer na olomouckém Horním náměstí a nebyli jsme jediní, kdo přišel cyklisty z Paraplete podpořit. Postupně se u jejich karavanu začali scházet další fanoušci a klienti a vznikla tak příjemná přátelská atmosféra. Všechny, kteří přišli pozdravit závodníky, překvapili zaměstnanci Paraplete praktickými dárky: dostali jsme brýle, reflexní pásky a zrcátko s nápisem „Pomáhat (se) sluší“. My jsme na posilněnou přinesli netradiční cukroví z tradičních olomouckých tvarůžků a cupcaky od naší office managerky Kačky. Setkání bylo moc fajn a jsme si jistí, že jsme za Olomouc přispěli k úspěšnému naplnění hlavní myšlenky celého maratonu.

Centrum Paraple: „Krásné čtvrteční ráno. Určitě už prahnete po informaci, co jsme dělali včera večer. Kókni, jak nám Givťáci z Olomouce zařídili na magistrátu povolení k vjezdu na Horní náměstí, tak jsme tu otevřeli náš cyklostánek – vyndali křesílka, stoleček a s otevřenou náručí přijímali dary. Moc děkujeme slečnám z GIVT, rodičům Marty, Petře Kryštofové, Standovi Hyrákovi a Martinu Milarovi s rodinou, kteří nás přišli podpořit a doslova nás zavalili jídlem.

maratonmaraton2maraton3maraton4Autorka článku: Tereza Šimonová

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ