Lidé chtějí podporovat konkrétní projekty, říká ředitelka organizace Wontanara

297

Je to již 16 let našeho působení v Guineji, v jedné z nejchudších zemí světa, kde se staráme o vzdělání, zdraví, jídlo a další potřeby zejména dětí v rámci projektu adopce na dálku.

img_4323-min
Díky vaší pomoci a díky aktivní spolupráci místních komunit jsme postavili již 7 škol, které umožňují vzdělávat se více než 3000 dětem.

Posláním naší organizace je šíření humanistických myšlenek a ochrana lidských práv formou rozvojové spolupráce, kulturně společenské činnosti a rozšiřováním informovanosti na nevýdělečném základě.

Wontanara je slovíčko pocházející ze západoafrického kmene Susu a znamená  jsme kamarádi, dohodneme se, jsme spolu, podržíme se navzájem, podpoříme se. Líbil se nám význam i jak to zní a proto Wontanara

img_5013-001-minJak vypadá pracovní den ve Vaší organizaci? Co zrovna řešíte?

Asi celkem nudně, i když se tedy vůbec nenudíme ☺. Zrovna řešíme začátek školního roku v Guineji a tedy nástup dětí v adopci na dálku do škol. Je s tím spojena spousta administrativy: přestup ze základky na střední nebo ze střední na vysokou. Některé nastupují do učení. Zároveň o tom informujeme adoptivní rodiče.

Potýkáte se při své činnosti s nějakými překážkami? Jaké jsou obecně největší překážky pro neziskový sektor v ČR?

Řekla bych, že naší velkou překážkou je nedostatek kapacit – tím myslím, že na obrovské množství práce a projektů, které v Guineji realizujeme, je nás příliš málo – 2 v kanceláři a 1 na rodičovské dovolené. Jsme převážně závislí na veřejných darech, takže se musíme hodně ohánět coby spíše menší neziskovka. Je to škoda, protože naše projekty v Guineji stojí na dlouhodobých a kvalitních základech.

Máte nějaké zajímavé tipy, co se týče financování, o které se můžete podělit s ostatními organizacemi?

Rádi bychom se podělili, ale sami bychom v tomto potřebovali poradit ☺ . Naše zkušenost je, že lidé preferují podporovat konkrétního človíčka, protože pak mohou lépe sledovat dopad své pomoci. Např. u nás raději adoptují na dálku dítě nebo konkrétnímu dítěti koupí dárek, nežli by poslali příspěvek na stavbu školy. Zpětná vazba v podobě fotografií, dopisů a vysvědčení od podporovaného dítka každý rok je největší zárukou a radostí, že darované prostředky doputovaly na místo.

Je to již 16 let našeho působení v Guineji, v jedné z nejchudších zemí světa, kde se staráme o vzdělání, zdraví, jídlo a další potřeby zejména dětí v rámci projektu adopce na dálku. Díky vaší pomoci a díky aktivní spolupráci místních komunit jsme postavili již 7 škol, které umožňují vzdělávat se více než 3000 dětem. Za sdílení a podporu předem děkujeme.

Na naše otázky odpovídala Táňa Bednářová, ředitelka a zakladatelka organizace

 

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ