Nejlepší fundraisingové akce v ČR – 2. díl

120

Dobrou věc lze podpořit mnoha různými způsoby, v prvním dílu seriálu Nejlepší fundraisingové akce jsme představili několik dobročinných festivalů. Dobrou věc lze ale podpořit také sportem. Sportovci a sportovní fanoušci mají na výběr z opravdu širokého spektra akcí a aktivit.

Běhat nemusíte jen pro sebe

Běh je v poslední době jedním z nejoblíbenějších sportů, a proto je také oblíbenou variantou charitativní aktivity. Účastnit se může prakticky kdokoliv na různých trasách a s různými obměnami.

Zajímavý pro účastníky i fanoušky je určitě Běh pro Světlušku, který se odehrává po setmění. Běžci s čelovkami totiž nápadně připomínají skutečné světlušky. Běh se koná v Praze, Jihlavě a Brně v průběhu dubna.

Organizátoři Běhu pro Paraple připravili, kromě čtyřkilometrové závodní trasy, také symbolickou trasu o sto metrech, aby se mohl zúčastnit opravdu každý. Pro běžce byl na závěr připraven koncert kapely Divokej Bill.

Celá rodina se pobaví na Rainbow Run, který probíhá podobně jako o něco známější Color Run. Sportovci vytvoří duhový běh společnými silami pomocí balíčků s barvami v prášku, které v průběhu rozpráší kolem sebe. Barevný běh probíhá také v několika městech a pomáhá potřebným v dané lokalitě.

Letos se uskuteční i první ročník RunFestu v Ostravě, do kterého se kromě běžců zapojí také koloběžci, handicapovaní a fanoušci nordic walkingu.

S projektem Běž pro dobrou věc přišla organizace RunCzech. Ten funguje tak, že má každý, kdo se chce zúčastnit některého ze závodů RunCzechu, možnost svou registrací podpořit jednu ze zapojených neziskovek. Kromě mnoha jiných lze takto podpořit například MammaHelp, Centrum Paraple, Tyfloservis či Armádu spásy, které spolupracují i s GIVTem.

Nadšení běžci se najdou taky mezi psy, a proto spolek chovatelů československých vlčáků zorganizoval v rámci projektu 1000 mil pro jeden cíl 1600 km dlouhý štafetový běh vlčáků a jejich páníčků. Tento projekt dlouhodobě podporuje Nadační fond dětské onkologie KRTEK.svetluskaBěh pro Světlušku, zdroj: www.horydoly.cz

Sportovní turnaj za dobrou věc

Oblíbenou formou podpory je i pořádání beneficí. Kromě koncertů a jiných kulturních akcí můžeme dobrou věc podpořit i na sportovních turnajích.

V Kamenici se letos koná druhý ročník fotbalového turnaje ve prospěch Národního sdružení PKU a jiných DMP, z.s. – neziskovky, která se věnuje problematice dědičných metabolických chorob. Fotbalový turnaj pořádá také janovický Klokánek s názvem Fotbálek pro Klokánek.

Pod záštitou Nadačního fondu Mathilda se koná golfový turnaj Mathilda Golf Open, který podporuje zrakově handicapované výcvikem asistenčních psů. Jedná se o událost, která je určena pro vybranou společnost a díky mnohem vyšším částkám startovného přináší Nadaci významnou podporu. Například loňský ročník umožnil zakoupení šesti štěňat, která se stanou vodícími psy.

Na první záříjový víkend je naplánovaný volejbalový turnaj Beach Help Cup, ve kterém se utkají smíšené dvojice volejbalistů. Ti si při registraci zvolí organizaci, kterou chtějí podpořit a které přenechají svou vyhranou finanční odměnu.

Na kole za svým snem

Před pár týdny projeli Českem až na Slovensko cyklisti v rámci Metrostav Cyklo Handy Maratonu, který pořádá organizace Cesta za snem. Závodu týmů s minimálně jedním handicapovaným členem se účastnilo také Centrum Paraple, které s GIVTem aktivně spolupracuje. O tom, jak jsme se s týmem během závodu setkali na olomouckém náměstí, si můžete přečíst zde. Maraton probíhal štafetově dvacet čtyři hodin denně a byl limitován pouze záchytnými body, kterými musí účastníci projet a 2 222 km zdolanými během 111 hodin. Cílem závodu je co nejlépe předat myšlenku o vzájemné spolupráci a přátelství.

paraple

zdroj: https://www.facebook.com/Paraplesportuje/?fref=ts

Šlápněte násilí na paty

Dlouhou tradici má u nás především turistika, která je sportem i relaxací. Oblíbená je snad u všech generací, a možná právě proto se k ní přiklonili organizátoři Charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty. Účastníci si mohou vybrat ze dvou variant – šestikilometrové dětské trasy se stanovišti a turistické trasy dlouhé 11 km. V cíli čeká turisty bohatý program. Celodenní akce se koná na podporu organizace ACORUS, která pomáhá obětem domácího násilí.

Cvrnkáním kuliček za lepší svět

Netradiční sportovní aktivity si můžeme užít na plovárně v Plzni na Retro Games pod záštitou Nadace Divoké husy. Kromě kulturního programu si návštěvníci užijí retro zábavu jako cvrnkání kuliček, skákání gumy, panáka, závody v pytlích a podobně. Výtěžek benefice je určen na konkrétní opravy Domova pro matky s dětmi v tísni v Domažlicích.

Různé sportovní disciplíny si „všichni bez rozdílu“ užijí na Hvězdě 2016, kterou pořádá Pražská organizace vozíčkářů. Organizátoři připravili lukostřelbu, závody na vozíčku, kroket či mini golf. Výtěžek akce je určen na podporu osob s těžkým zdravotním postižením.

Originálním způsobem podporuje zdravotně a sociálně handicapované Nadace ČEZ. Ta umisťuje speciální oranžové rotopedy na velké kulturní a sportovní akce, na kterých se může kdokoliv projet. Stačí 60 vteřin a ujetou vzdálenost ČEZ převede na peníze a daruje neziskovým organizacím.

pytelRetro Games, zdroj: https://www.facebook.com/Divok%C3%A9-husy-159284691249/

Autorka článku: Tereza Šimonová

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ