Podpořte populaci Jeřába mandžuského přes GIVT

52

Již jsme vás informovali o nové spolupráci s brněnskou zoologickou zahradou. Díky ní máte možnost prostřednictvím GIVT.cz podpořit vybraný živočišný druh nebo program na jeho záchranu. Můžete si vybrat například elegantního Jeřába mandžuského. Na GIVT.cz jej najdete mezi neziskovými organizacemi pod názvem „ZOO Brno – Jeřáb mandžuský“.

Populace jeřábů mandžuských je v evropských zoologických zahradách dobrá a stabilní, naopak v místech jejich přirozeného výskytu je vhodné ji posílit. Proto se ruská záchovná stanice v Khinganu zabývá reintrodukcí dlouhodobě a výsledkem je i tento mezinárodní program, který má v nejbližších letech posílit populaci jeřábů na Dálném východě.

V roce 2015 Zoo Brno poprvé transportovala dvě vejce jeřábů mandžuských na Dálný východ, ze kterých se vylíhlo jedno mládě. Následně jsme oslovili další evropské zoologické zahrady, které chovají jeřáby, aby se k tomuto projektu připojily. Každý rok tak do ruské stanice vozíme vajíčka z celé Evropy a vracíme jeřáby do oblasti jejich původního výskytu.


BEZ KOMENTÁŘE