Každý, kdo někomu pomáhá, je skvělý, říká ředitelka spolku Solnička

149

Pro děti trpící cystickou fibrózou nebo jiným vážným a těžce léčitelným onemocněním je tu Spolek Solnička z.s. Ten momentálně dokončuje projekt Pokojíky pro děti, díky němuž na brněnském infekčním oddělení vzniknou tematicky vymalované pokoje, které dětem alespoň trochu zpříjemní pobyt v nemocnici. Na to, jak to ve spolku Solnička chodí, jsme se ptali jeho ředitelky, paní Aleny Bradáčové.

Jak vypadá pracovní den ve Vaší organizaci?

Tak to v našem případě doopravdy nelze říct, každý náš den je jiný. Jsme na to totiž u nás jen dvě a každá z nás má vedle Solničky ještě svoji práci, já jsem na mateřské dovolené a kolegyně je zaměstnaná. Snažíme se proto náš veškerý volný (a někdy i ten nevolný 🙂 ) čas maximálně využívat k práci v naší Solničce. Proto bych naše pracovní i nepracovní dny nazvala jedním slovem “pestrými”.

V čem jste nejlepší nebo jiní než ostatní?

Myslím, že kdokoli se rozhodne nějakým způsobem komukoli pomáhat, je skvělý. Takže bych pracovníky Solničky spíš zařadila mezi ty “skvělé” lidi, kteří se snaží pomoci tam, kde je potřeba. My konkrétně se snažíme dětem zpříjemnit jejich pobyty v nemocnicích veselou výmalbou pokojů, aby alespoň na chvíli zapomněly na to, kde vlastně jsou.

zebra
V tomto pokoji se bude dětem stonat lechčeji

Máte nějaké zajímavé tipy co se týče financování, o které se můžete podělit s ostatními organizacemi?

Zajímavým typem finanční pomoci je pro mne určitě GIVT.cz. Jeho prostřednictvím totiž mohou pomáhat všichni, i ti, kteří třeba nechtějí posílat peníze z jejich rozpočtu. Mohou tak tím spojit příjemné s užitečným. Nakoupí a ještě pomohou. Ano, nejsou to ohromné částky, ale člověk si kolikrát řekne, že je to jen koruna, nicméně když se takových “korun” sejde víc, dokážou vytvořit zajímavou částku, která už dokáže pomoci tam, kde je potřeba.

solnickaPodpořte jejich snažení zde! Děkujeme, že pomáháte pomáhat! 🙂

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ