Uživatelé Givtu poslali neziskovkám první milion

132

Už milion korun rozdělil neziskovým organizacím český projekt Givt, díky kterému lidé přispívají při svých on-line nákupech, aniž by je to stálo něco navíc. Tisíce neziskových organizací a stovky e-shopů se k platformě Givt připojily, aby podpořily dobrou věc.

Jedním ze zakladatelů Givtu je jeho ředitel Peter Páluš, který z olomoucké kanceláře koordinuje fungování tohoto celostátního projektu. „Začali jsme v únoru 2015, jednoduše jsme měli chuť udělat nový projekt a líbilo se nám spojení podpory neziskovek a oblasti e-commerce. A po dvou letech můžu říct, že Givt funguje a daří se mu dobře. Meziročně jsme vyrostli o 300 %, a i když právě oslavujeme první milion, věřím, že druhý pošleme neziskovkám ještě letos,“ popisuje Páluš.

Neziskových organizací se zaregistrovalo už více než 2700 od velkých a známých až po ty nejmenší. Stejně tak se mezi osmi stovkami obchodů najdou malé e-shopy i ti největší hráči na českém trhu. To nabízí lidem možnost používat Givt téměř s jistotou toho, že na něm najdou e-shop se zbožím, které potřebují.

Systém, díky němuž tento start-up funguje, je velmi jednoduchý. Člověk přijde na stránky givt.cz, kde si vybere e-shop a neziskovku, kterou svým nákupem podpoří. Následně na zvoleném e-shopu nakoupí běžným způsobem a nezisková organizace dostane od Givtu určitou část peněz z jeho nákupu. „Nejlepší na tom je, že člověk nezaplatí nic navíc, což ocení asi každý, kdo by rád pomáhal, ale nemůže si dovolit přispívat pravidelnou částkou. Peníze neziskovce posílá e-shop za to, že mu Givt přivedl zákazníka,“ popisuje Barbora Říhová z Givtu.

Možnost nakoupit přes Givt, právě díky jeho jednoduchosti, vyzkoušely už desetitisíce lidí a řada z nich už takto při svých nákupech pomáhá pravidelně. Výjimkou není ani sám zakladatel. „Stejně jako všichni členové týmu bych už jinak než přes Givt nenakoupil. Příspěvky většinou střídám, ale nejčastěji podporuji základní školu, do které chodí moje osmiletá dcera. Tohle je na Givtu výborné, každý si tam najde svoje.“

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ