Víkend na statku Vlčkovice

351

Sbalit si svých pět švestek, vypnout všechny myšlenky bláznivě poletující dutinou lebeční, vyčistit plíce od smogu města… Zkrátka chvíli jenom tak BÝT. Taky Vás někdy navštěvuje uprostřed toho každodenního shonu tahle nutkavá touha? Mě obvykle tak dvakrát denně.
A představte si k té prázdné hlavě a vyčištěným plicím (diskutabilní bod v případě nás, příležitostných kuřáků) ještě jako bonus protažený (nebo možná natažený) či posílený nějaký ten sval, o kterém jste možná vůbec netušili, že ho máte a pocit, že podporujete dobrou, smysluplnou, ušlechtilou, kulturní… no zkrátka zcela úžasnou věc. Ve svých představách se přesně v tomhle blaženém stavu nacházím po strávení dobrovolnického víkendu na Vlčkovickém statku, který leží uprostřed kouzelné přírody ve Středních Čechách, kde při toulkách po okolí můžete narazit na zatoulanou ovci nebo na rybník, ve kterém si můžete vychutnat bahenní lázeň.

Statek Vlčkovice, o. p. s., zajišťuje sociální bydlení pro sociálně znevýhodněné osoby, snaží se o revitalizaci obce Vlčkovice, pořádá skvělý hudební festival a v neposlední řadě organizuje již zmíněnou dobrovolnickou činnost.  Dobrovolnické víkendy probíhají jednou do měsíce a přihlásit se na ně může kdokoliv. Data nadcházejících víkendů najdete na stránkách Vlčkovického statku – http://www.statekvlckovice.cz/dobrovolnictvi/akce/. Pracovní náplň je taková, cituji: „že na ní není potřeba žádná odbornost a každý ji zvládne“.  Sama autorka těchto řádků má v plánu se na vlastní kůži o pravdivosti předchozího výroku přesvědčit a ráda Vám časem svoji zkušenost zprostředkuje.
Pokud byste chtěli podpořit různorodou činnost Statku, ale strach z namožených svalů by byl větší než odhodlání, vřele doporučuji navštívit VlčkoviceFest, jehož zimní verze se už kvapem blíží. Proběhne 18.2.2016 v Praze v Malostranské besedě. A nebo…(dramatická odmlka předznamenávající neočekávané)…můžete Statek Vlčkovice podpořit na GIVTu! (https://givt.cz/statek-vlckovice)

Tereza Jiříčková

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ