I Zoo Praha teď můžete podpořit každým svým nákupem na GIVTu!

95

Zoo Praha a GIVT spojili síly! Společně jsme vybrali čtyři projekty záchrany ohrožených druhů a jejich návratu do volné přírody. Které to jsou?

Patří mezi ně projekt návratu koní Převalského do Mongolska. Z Mongolska vymizeli na sklonku 60. let. Pražská zoo se výrazným způsobem zasloužila o jejich záchranu v chovech v lidské péči a pomáhá i s návratem do jejich domoviny.  Od roku 2011 uskutečnila ve spolupráci s Armádou ČR již 7 transportů posledních divokých koní do mongolských stepí.

Pomáhat můžete také gorilám nížinným a projektu Toulavý autobus. Ten zprostředkovává vzdělávání pro děti žijící v okolí pralesní rezervace Dja v Kamerunu. Vozí školáky do záchranných stanic, kde mohou děti na vlastní oči pozorovat zvířata a zjistit, že gorily a ostatní zvířata nemusí být jen bushmeat (tedy „maso na talíři“) nebo zdroj obživy pro pytláky, ale také že jsou to úžasní tvorové, kteří si zaslouží naši ochranu.

I sup mrchožravý si zaslouží chránit. Je nejmenší a zároveň nejohroženější ze 4 druhů supů žijících v Evropě. Pražská zoo proto ve spolupráci s bulharskou organizací Green Balkans rozvíjí od roku 2013 projekt, jehož dlouhodobým cílem je obnova populace supů mrchožravých, a to s přispěním mláďat vylíhnutých v lidské péči a vypouštěných do balkánské přírody.  

Zoo Praha podporuje také projekty na ochranu gaviála indického, jehož poslední životaschopná populace přežívá na řece Čambal v severní Indii. Tento vzácný krokodýl je ohrožen znečišťováním vody i ilegální těžbou písku, kvůli které přichází o přirozená kladiště. Na řece Čambal zůstává odhadem posledních 500 jedinců. 

Chcete všechna tato úžasná zvířata podporovat pravidelně? Stáhněte si našeho Pomocníka! S ním na to nikdy nezapomenete.

Získat pomocníka

BEZ KOMENTÁŘE