Jak být dobrým rodičem? Eliška Kodyšová v Pijavicích

Eliška Kodyšová je psycholožka, místopředsedkyně České ženské lobby a ředitelka Aperia – společnosti pro zdravé rodičovství. Mluvili jsme o tom, jak řešit rozpad partnerství tak, aby co nejméně zasáhlo děti nebo proč je dobré i pro zaměstnavatele si udržet v práci těhotnou ženu. Zjistíte i proč Eliška o sobě tvrdí, že je liberálka a feministka žijící v tradiční rodině.

Někdy se obrací na naši linku pro mámy a táty rodiče, kteří litují rozhodnutí mít děti. Je to spojené s představou, mýtem, že rodičovství je zdrojem uspokojení toho rodiče. Souvisí to i s tím, jak rodičovství hodnotíme. Je tady relativně malá podpora společnosti ve srovnání s jinými státy Evropské unie služeb pro rodiče. Nepomáháme rodičům, neptáme se jich, jak to zvládají, nepřipouštíme si, že by mohli být nešťastní. Protože rodičovství je chápáno samo o sobě jako zdroj uspokojení.

Jsem studentka Právnické fakulty v Olomouci. Rok života jsem strávila ve Španělsku, tam jsem zjistila, že jsem patriotka a Olomouc je pro mě srdeční záležitost na celý život, podobně jako neziskový sektor, rozvoj společnosti a lidská práva. V minulosti jsem pracovala například jako fundraiserka pro mobilní hospic nebo jako migrační stážistka v Amnesty International. V Givtu se primárně věnuji podcastu Pijavice.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *