Vánoce přicházejí! Jak je tráví lidé na okraji společnosti? Speciální vánoční epizoda Pijavic

V této speciální vánoční epizodě se dozvíte, proč samoživitelé tento rok nežádali tolik o speciální vánoční pomoc, zjistíte, že pokud si zakoupíte Nocleženku od Armády spásy, tak nepodpoříte jen noc v posteli, ale i díky vám si potom člověk bez domova najde práci a povídat si budeme i o tom, jak tráví vánoční svátky děti, které nemají funkční rodiny.

Výjimečně jsme oslovili tři zástupce neziskových organizací. Pozvali jsme si Lenku Kořínkovou z Armády spásy, která je koordinátorkou projektu Nocleženka. Dále potom Ivanu Valkusovou, která před lety přišla s myšlenkou založení KlokArtu, kde známé osobnosti navrhují nejen módní doplňky a výtěžek podpoří děti v Klokáncích. Dalším hostem byla Dana Pavlousková, ředitelka Klubu svobodných matek. Klub svobodných matek je organizací, která se specializuje na komplexní pomoc sólo rodičům.

Tak nalaďte Pijavice a dozvíte se víc o tom, co se děje v zákulisí těchto organizací. A to nejen o Vánocích!

Sdílet

Jsem studentka Právnické fakulty v Olomouci. Rok života jsem strávila ve Španělsku, tam jsem zjistila, že jsem patriotka a Olomouc je pro mě srdeční záležitost na celý život, podobně jako neziskový sektor, rozvoj společnosti a lidská práva. V minulosti jsem pracovala například jako fundraiserka pro mobilní hospic nebo jako migrační stážistka v Amnesty International. V Givtu se primárně věnuji podcastu Pijavice.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *