Technologie by měly ruce rozvazovat, ne svazovat. O digitalizaci v nezisku s Radkou Bystřickou

Sdružení Via propojuje svět technologií a nezisku. S jeho ředitelkou, Radkou Bystřickou, v epizodě probíráme, jak si usnadit každodenní práci v nezisku nebo proč by neziskovky měly investovat například do nástrojů interní komunikace. A dozvíte se i to, co vedlo Radku opustit práci v IT v korporátu a začít pracovat pro nezisk.

Neziskovkám pomáháme s pochopením základních technologických principů. Dáváme jim impuls k tomu, aby věděly, jaké kroky vlastně mají udělat. Tyto kroky jsou často nesmírně jednoduché, ale když o tom někdo nic neví, tak se do toho nemůže pustit. Technologické firmy mají tendenci mluvit velmi specifickým jazykem, protože za normálních okolností pracují s jinými firmami. Proto děláme takový překlad mezi světem nezisku a světem technologií.

Sdílet

Jsem studentka Právnické fakulty v Olomouci. Rok života jsem strávila ve Španělsku, tam jsem zjistila, že jsem patriotka a Olomouc je pro mě srdeční záležitost na celý život, podobně jako neziskový sektor, rozvoj společnosti a lidská práva. V minulosti jsem pracovala například jako fundraiserka pro mobilní hospic nebo jako migrační stážistka v Amnesty International. V Givtu se primárně věnuji podcastu Pijavice.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *