Skrze masáže poznávám, jak veřejnost vnímá nás nevidomé. Karel Giebisch hostem Pijavic

Karel Giebisch je podnikatel, nevidomý masér a inovátor v oblasti technologií pro lidi s handicapem. Poslechněte si, jak se Karel naučil masírovat, proč je pro něj digitalizace stěžejní součást života a jakým nejrůznějším sportům se může člověk se zrakovým postižením věnovat.

Pár dekád zpět mezi nevidomými lidmi převažovali umělci, maséři, hudebníci… Já jsem tímto směrem vůbec nešel, v mém případě se vše odvíjelo od moderních technologií. Tři roky jsem seděl za počítačem v kanceláři a prodával kompenzační pomůcky. Chyběl mi ale kontakt se světem a s lidmi. Také jsem si všiml, že řada lidí má problém nevidomého člověka byť jen oslovit. Tak jsem se to rozhodl změnit. A nejjednodušší způsob byl pro mě právě skrze masáže. Tam přijdu do kontaktu se spoustou lidí, časem se otevřou a prozradí obavy, které by dříve neřekli… Já jsem potom schopný je nasměrovat, aby se nebáli lidi s handicapem přijmout mezi sebe.

Sdílet

Jsem studentka Právnické fakulty v Olomouci. Rok života jsem strávila ve Španělsku, tam jsem zjistila, že jsem patriotka a Olomouc je pro mě srdeční záležitost na celý život, podobně jako neziskový sektor, rozvoj společnosti a lidská práva. V minulosti jsem pracovala například jako fundraiserka pro mobilní hospic nebo jako migrační stážistka v Amnesty International. V Givtu se primárně věnuji podcastu Pijavice.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *