Svůj život dělím na období před smrtí manžela a po. Petra Glosr Cvrkalová z Nadačního fondu Vrba

Vdovství, Realita, Balanc, Akceptace. Počáteční písma dávají dohromady název Nadačního fondu Vrba, jehož zakladatelku a ředitelku jsme si pozvali do Pijavic. Petra Glosr Cvrkalová ovdověla ve 31 letech a zůstala sama s dvěma malými dcerami. Tato náročná životní zkušenost ji dovedla k založení fondu, který jako jediný poskytuje ovdovělým rodinám komplexní pomoc. Poslechněte si, co vdovcům nikdy neříkat a jak Petra odpovídá dětem na to, co by si pro ně jejich otec přál.

Někdy máme co dělat, abychom přesvědčili naše klienty, že všechno, co cítí, je v pořádku. Mívají často nějakou představu o tom, jak by se měli cítit, tvářit, co by měli říkat. Jsou rozkolísání v tom, že to tak nemají. Naší prací je ubezpečit klienty, že jakkoliv to prožívají, tak je to v pořádku.

Sdílet

Jsem studentka Právnické fakulty v Olomouci. Rok života jsem strávila ve Španělsku, tam jsem zjistila, že jsem patriotka a Olomouc je pro mě srdeční záležitost na celý život, podobně jako neziskový sektor, rozvoj společnosti a lidská práva. V minulosti jsem pracovala například jako fundraiserka pro mobilní hospic nebo jako migrační stážistka v Amnesty International. V Givtu se primárně věnuji podcastu Pijavice.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *