Givt mění vedení! „Jdu do toho zodpovědně, s respektem a chutí posunout Givt dál,” říká nová ředitelka

Dosavadní CEO a founder Givt.cz, Peter Páluš, končí k dnešnímu dni po sedmi letech ve funkci ředitele. Jeho pozici přebírá Karolína Fojtíková. „Karolína zná Givt dokonale, má drive, umí skvěle vést lidi a kromě toho, že bude dále následovat zvolenou cestu, čekám od ní také novou energii a nápady, které Givt posunou ještě dále,” říká Páluš.

Internetová služba, která pomáhá neziskovým organizacím získávat finanční prostředky na jejich činnost, dnes mění vedení. Od února je novou výkonnou ředitelkou čtyřiadvacetiletá Karolína Fojtíková, která ve firmě působí už několik let.

Stalo se tak po rozhodnutí dosavadního CEO. „Během sedmi let mého vedení jsem udělal maximum proto, abych Givt dostal do stavu, kdy je zcela soběstačný, silný a má skvělé jméno. Nyní je čas posunout se k novým projektům a denní vedení Givtu předat nástupci,” říká Peter Páluš, jeden ze zakladatelů portálu. „Samozřejmě se s Givtem neloučím, dále zůstanu s novým vedením v blízkém kontaktu a budu pomáhat tam, kde bude potřeba,” dodává. 

Malé i velké změny

Nová ředitelka nastupuje do rozjetého vlaku úspěšného projektu, díky kterému se podařilo vybrat už skoro 10 milionů na dobrou věc. „Když přišla ta nabídka, neváhala jsem, i když vím, že to je a ještě bude obrovská výzva. Jdu do toho zodpovědně, s respektem a chutí posunout Givt dál,” slibuje Fojtíková. 

Givt tak čekají drobné i větší změny, na jejich jasnější obrysy si ale musí uživatelé počkat. „Chceme dělat změny, které povedou k lepší uživatelské zkušenosti při nakupování za pomoci Givtu a také budeme hledat nové vertikály pomoci neziskovým organizacím,” dodává Karolína. 

Blízká budoucnost

V loňském roce mimo jiné spustil Givt dvě nové obsahové platformy – blog a podcast Pijavice. Na tvorbě druhého jmenovaného se zásadní měrou podílí i sama Karolína.

„Cílem je, aby byl Givt pro neziskový sektor nejen stabilním zdrojem financí, ale také informací. Pro lidi, kteří nakupují online, aby byl automatickým dobrým skutkem, a pro nás, kteří Givt tvoříme, smysluplnou prací, uzavírá nová CEO.

Sdílet

Jsem novinář a mimo jiné mě nejvíc baví hudba a sport. Na neziskovkách nejvíc miluju to, že za nimi vždycky stojí někdo se skvělým příběhem.

Komentáře

 1. cestmir Odpovědět

  zdravím do f-nadace. mohu se zeptat, jaký objem financí jste přes GIVT dosud získali pro vaši organizaci a pak, jaké navýšení byste očekával, kdyby bylo možné mít GIVT v telefonu napr na ANDROID nebo iOS. DĚKUJI cestmir horky, nadační fond pomoci

 2. tomas urban Odpovědět

  dobrý den, givt.cz a pomocník je super,
  moc prosím neslo by to i na telefony nejak udělat?? dnes všichni kupuji pres telefony, málo kdo používá počítač.
  dekuji
  Tomáš Urban, F-nadace

  1. Karolína Odpovědět

   Dobrý den, pane Urbane,

   děkujeme! Pomocník na telefony bohužel technicky nelze udělat. Co ale máme, je aplikace Givt.cz, která funguje na operační systém Android a přes ni lze přispět. Najdete ji v Google Storu.

   Přeji hezký den 🙂

   Karolína

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *